Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Faizi Terkedin

Nevşehir Halk Otobüslerinde "Faizi Terkedin" farkındalığı
03/12/2019 Genç İHH

Nevşehir'de, özel halk otobüsünün arkasındaki camda yer alan 'Faizi terkedin' başlıklı reklam dikkat çekti.

Nevşehir Genç İHH tarafından dikkat çekmek amacıyla şehir içi halk otobüslerinin arka camındaki reklam alanına, 'Faizi terkedin! Yok eğer böyle yapmazsanız, Allah'a ve Peygamberine savaş açtığınızı bilin... (Bakara 279)' yazısı yazdırıldı.

Nevşehir'de faize karşı savaş açıldı! 

Nevşehir Genç İHH'dan yapılan açıklamada; "Faizin normalmiş gibi algılandığı bu dönemde, Faizin haram olduğunu insanlara tebliğ etmek ve faiz konusuna dikkat çekmek amacıyla kent merkezinde çeşitli hatlardaki bazı otobüslerde bu şekilde çalışma başlattık.

Kuran-ı Kerim'de faizin terk edilmesini emreden ayetlerin bulunduğu ve Kredi alma, faize bulaşma ana temasıyla asılan afişte şu ifadeler yer alıyor: “Ey iman edenler, faizi terk edin, yok eğer böyle yapmazsanız, Allah’a, Peygamber’ine savaş açtığınızı bilin. Eğer faizcilikten tövbe ederseniz, sermayeleriniz sizindir. Böylece ne haksızlık eder, ne de haksızlığa uğrarsınız.” (Bakara 279)' yazısını yazdırdı.

Nevşehir'deki halk otobüslerinin arkasında yazan ve Faiz konusunu işleyen bu ayet vatandaşlar arasında da dikkat çekti. Olumlu tepkiler alan çalışma için Nevşehirli vatandaşlar Genç İHH ekibine teşekkür ettiler. 

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

Genç İHH Kategorisine Son Eklenen Haberler

Faizi Terkedin
Nevşehir Halk Otobüslerinde "Faizi Terkedin" farkındalığı
03/12/2019
Dünya Çocuk Günü
Bugün Dünya Çocuk Hakları Günü. Son bir yıl içindeki savaşlarda 15.000’e yakın çocuk öldürülmüş ya da sakat kalmıştır.
20/11/2019

SON HABERLER

Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl Bağış Yapabilirim

Gönüllü Ol

Etkinlikler