Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Nevşehir'den İdlib'e Bims Yardımı Sevkiyatı

Yolumuz Uzun Yükümüz ve Sorumluluğumuz Ağır

Rusya ve Esed rejiminin sürdürdüğü bombardımanlardan canlarını kurtarmak için Suriye’nin kuzeyine göç eden mazlumlar hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Çetin kış şartlarında açık alanlarda ve niteliksiz çadırlarda ölüm kalım savaşı veren binlerce, çocuk, kadın, genç, yaşlı mağdur için başlatılan kampanya sürüyor.

İdlib'den göç etmek zorunda kalan aileler için, İHH'nın başlattığı briket ev projesi kapsamında "Acil Yaşam Evleri" inşaatlarına Nevşehirli hayırseverler destek veriyor.

Nevşehir İHH olarak, Nevşehir'li Bims Sanayicileri Derneği üreticileri hayırsever gönüllülerimizin desteği ile planlanan 100 Tırlık sevkiyatın birinci etabı için yapılan çalışma sonucu bims yüklü tırlar bölgeye gönderilmiştir. 

Nevşehir İHH Derneği Başkanı Baki ÖNCEL yaptığı açıklamada, İdlib halkı iki ölümden birisini seçmeye zorlanıyor. Ya bombaların ateşi ile yanacak veya sığındıkları ağaçların altında donacaklar. Lütfen yardım edin; çağrımıza destek olan, Bims Üreticileri Derneği Yönetici ve üyelerine, Memursen Nevşehir Temsilciliği ve üyelerine, hayırsever Nevşehir halkına ve gönüllülerimize mazlumlar adına teşekkür ederiz dedi. Yapılan bims sevkiyatı ile birlikte toplamda Nevşehir İHH olarak Nevşehir halkının ve hayırsever gönüllülerimizin destekleri ile gıda, giyim, acil yaşam malzemeleri, temel ihtiyaç maddeleri ve malzeme yüklü TIR sevkiyatı sayımız 314 olmuştur. 

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

Acil Yardım Haberleri Kategorisine Son Eklenen Haberler

Mektup
Üzülmeyin Büyüdüğümde Daha Çok Yardım Edeceğim
26/02/2020
Acil Yardım Kampanyası
İçişleri Bakanlığı’nın çağrısıyla Nevşehir’de kampanya başlatıldı
16/02/2020
Nevşehir'den İdlib'e Bims Yardımı Sevkiyatı
Yolumuz Uzun Yükümüz ve Sorumluluğumuz Ağır
03/02/2020

SON HABERLER

Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl Bağış Yapabilirim

Gönüllü Ol

Etkinlikler