Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Mektup

Üzülmeyin Büyüdüğümde Daha Çok Yardım Edeceğim

İHH Nevşehir İnsani Yardım Derneği tarafından başlatılan kampanya kapsamında, yardım çadırına bırakılan hediye paketinden çıkan mektup, bu aziz milletin kadirşinaslığını gözler önüne serdi.
İçişleri Bakanlığı’nın “ İdlib için acil yardım çağrısı” kapsamında Nevşehir’de kampanya başlatan İHH ekipleri, Gülbahçe Parkı önüne kurulan çadırda gıda, battaniye, halı, hijyen malzemeleri ve un toplama çalışmasına devam ediyor.
İdlib’te sırf Müslüman oldukları için dünyanın gözü önünde katledilen insanlar için başlatılan kampanya çerçevesinde yardım çadırına bırakılan çocuk elbisesinin içinden bir mektup çıktı.
Getirilen yardım malzemelerinin tasnif çalışmasında ortaya çıkan mektupta, 10 yaşındaki kız çocuğunun daha önce oyuncak da gönderdiğini belirttiği savaş mağduru çocuklara “Üzülmeyin” ve “Büyüdüğümde daha çok yardım edeceğim” cümleleri okuyanların duygulanmasına neden oldu.
Suriye’de ağaç altlarında, açık alanlarda ve çamurların içine kurdukları çadırlarda yaşama tutunan çocuk, genç, yaşlı milyonlarca savaş mağduru Müslüman hayırseverlere destek için kolları sıvayan İHH gönüllüleri tarafından tplanan yardımlar, sınırın öbür tarafında umutla gelecek yardımları bekleyen mağdurlara ulaştırılacak.

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

Acil Yardım Haberleri Kategorisine Son Eklenen Haberler

Mektup
Üzülmeyin Büyüdüğümde Daha Çok Yardım Edeceğim
26/02/2020
Acil Yardım Kampanyası
İçişleri Bakanlığı’nın çağrısıyla Nevşehir’de kampanya başlatıldı
16/02/2020
Nevşehir'den İdlib'e Bims Yardımı Sevkiyatı
Yolumuz Uzun Yükümüz ve Sorumluluğumuz Ağır
03/02/2020

SON HABERLER

Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl Bağış Yapabilirim

Gönüllü Ol

Etkinlikler