Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Mazlumlar için "acil" çağrı

Bombalanan köylerden çıkarak dağlık ve ağaçlık alanlara saklanan binlerce savaş mağduru Müslüman, bu alanlarda hayatta kalabilmek için yardım bekliyor

Suriye’de Esed güçleri ve destekçisi terör grupları tarafından ülkenin kuzeyindeki birçok yerleşim yeri bombardımanların hedefi olmaya başladı.

Suriye’nin farklı yerlerinden daha güvenli olduğunu düşünerek İdlib ve köylerine göç eden insanla burada uçak ve füzelerin hedefi oluyor.

Köylerden çıkarak dağlık ve ağaçlık alanlara saklanan binlerce savaş mağduru Müslüman, bu alanlarda hayatta kalabilmek için yardım bekliyor.

Nevşehir’de acil koduyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında İHH Nevşehir İnsani Yardım Derneği Başkanı Baki Öncel, basın açıklamasında bulundu.

Öncelikli ihtiyaç listesini duyuran Öncel’in  açıklaması şöyle:

“Suriye’de yüz binlerce insanı katleden zalim Esed rejimi ile müttefikleri, şimdi de 4 milyon sivilin yaşadığı İdlib’e havadan ve karadan ölüm yağdırıyor. 

Halep, Hama, Humus, Doğu Guta, Yermük, Dera ve Suriye’nin daha birçok bölgesinden İdlib’e tehcir edilen milyonlarca sivil, bombaların altında hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Son bir yılda sivil yerleşim yerlerine yönelik saldırıların artması nedeniyle çareyi Türkiye-Suriye sınırındaki güvenli alanlara kaçmakta bulan 800 bini aşkın sivil, sığındıkları bölgede mevcut kaynakların yetersiz olması nedeniyle şimdide açlık, susuzluk ve barınma sorunlarıyla karşı karşıya…

Türkiye sınırındaki kampların yetersiz kalması nedeniyle açıkta kalarak zeytinlik arazilere sığınan siviller, kış mevsiminin gelmesiyle daha da zor günler yaşayacak.

Bombaların altından kaçan yüz binlerce sivil, her şeye rağmen ayakta kalabilmek için Türkiye’deki vicdan sahibi hayırseverlerin desteklerini bekliyor…

Acil olarak ihtiyaç duyulan malzemeler:

1- Mat

2- Halı

3- Hasır

4- Mutfak seti

5- Un

6- Temiz içme suyu

7- Konserve çeşitleri

8- Gıda kolisi

9- Bebek kolisi

10- Hijyen paketi

11- Yaralı ihtiyaç çantası

12- Battaniye

13- Sünger yatak

14- Kışlık mont, bot, çizme (bay-bayan, çocuk)

Acil Yardım Haberleri Kategorisine Son Eklenen Haberler

Mektup
Üzülmeyin Büyüdüğümde Daha Çok Yardım Edeceğim
26/02/2020
Acil Yardım Kampanyası
İçişleri Bakanlığı’nın çağrısıyla Nevşehir’de kampanya başlatıldı
16/02/2020
Nevşehir'den İdlib'e Bims Yardımı Sevkiyatı
Yolumuz Uzun Yükümüz ve Sorumluluğumuz Ağır
03/02/2020

SON HABERLER

Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl Bağış Yapabilirim

Gönüllü Ol

Etkinlikler