Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Her sınıfın yetim kardeşi var projesi

Her sınıfın kendi akranı olan bir yetimin ihtiyaçlarını karşıladığı bu kampanya ile dünyanın farklı noktalarına “iyilik köprüleri" kuruluyor.

Her sınıfın kendi akranı olan bir yetimin ihtiyaçlarını karşıladığı bu kampanya ile dünyanın farklı noktalarına “iyilik köprüleri" kuruluyor. Köprünün bir ucunda yer alan yetim çocuklar bu sayede dışarıdaki tüm tehlikelerden korunarak insani bir yaşa

İHH Nevşehir İnsani Yardım Derneği (İYD) tarafından, Derinkuyu ilçesinde "İyilikte Yarışan Sınıflar" etkinliği düzenlendi.

Zeliha Ekmekçi İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirilen programda, İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından yürütülen proje kapsamında yetim çocuklara verilen destekle ilgili bilgiler verildi.

Programda konuşan İHH Nevşehir İYD Yetim Birimi gönüllülerinden Abdussamed Akan, sınıflarda bulundurulacak kumbaralara bırakılacak küçük desteklerle her ay bir yetim çocuğun giderlerinin karşılanabileceğini belirtti.

Akan, "Dünya üzerinde 450 milyona yakın yetim bulunuyor. Bizlerin oluşturacağı farkındalıkla çoğu ihtiyaç sahibi olan bu çocukların geleceklerini kurtarmalarını sağlayabiliriz.  Öğrencilerin ceplerinden çıkacak bir lira kardeşlik bağı çok önemlidir. Bir sınıf el ele vererek bir yetime sponsor olabilir, yetim gülerse dünya güler." diye konuştu.

Okul Müdürü Murat Demirtaş ise, "İyilikle Yarışan Sınıflar olarak Tunus ve Pakistanlı yetim kardeşlerimize öğrencilerimizle birlikte her ay harçlıklarımızla katkıda bulunuyoruz. İnşallah bu projemizdeki sınıf sayısını artırmak için gayret göstereceğiz. Bize bu konuda destek olan gönüllü öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

Kelebek etkisi misali yapacağınız küçük yardımlarla, bir yetimin ihtiyacını karşılayabilir, hayallerini gerçekleştirebilirsiniz.

5 adımda 1 yetime sahip çık!

1. Sınıf adına ihh.org.tr/bagis/yetim adresi üzerinden başvuru formu doldurulur ve ilk bağış gerçekleştirilir.
2. İHH Yetim Birimi, başvuran sınıfı bir yetim ile eşleştirir.
3. Yetimin bilgilerini içeren “Yetim Bilgi Formu” posta ile sınıfa gönderilir.
4. Sınıfta her ay 100 TL toplanır, İHH’ya bağış olarak gönderilir.
5. Gönderilen bağış İHH tarafından yetime ulaştırılarak ihtiyaçları karşılanır.

 

Gönüllü Haberleri Kategorisine Son Eklenen Haberler

Zor Gün Dostu İHH Nevşehir Kamuoyunun Takdirini Topluyor
İyilik Erleri Her Zaman Her Yerde
21/05/2020
İHH Nevşehir Her Zaman Her Yerde
İyilik Her Zaman Her Yerde
20/05/2020
Nevşehir'den Şırnak'taki Öğrencilere Yardım
İyilik Herzaman Heryerde
09/03/2020

SON HABERLER

Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl Bağış Yapabilirim

Gönüllü Ol

Etkinlikler