Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

15 Ramazan “Dünya Yetimler Günü” Nevşehir

Yetim Gülerse Dünya Güler

Gün, bugündür... Yeryüzünün Ramazan bereketiyle şenlendiği bugünde, İslam dünyası olarak yetimlere sahip çıkıyor; onları geleceğe hazırlıyoruz.

İHH Nevşehir İnsani Yardım Derneği Başkanı Baki ÖNCEL İHH İnsani Yardım Vakfınca Ramazan ayının 15. gününün "Dünya yetimler günü" olarak ilan edildiğini bildirdi. 2019 yılı “Dünya Yetimler Günü” Uçhisar Belediye Başkanı Sayın Osman SÜSLÜ ’nün ev sahipliğinde Uçhisar Bindallı Restaurantta yetimlerimiz, aileleri, yönetim kurulu üyeleri ve aileleriyle Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ Kıymetli Eşleri Songül AKTAŞ ve protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

ÖNCEL, yaptığı açıklamada, Nevşehir İHH olarak, İHH İnsani Yardım Vakfıyla birlikte Nevşehir’de, ülkemizde ve yurt dışında olmak üzere çok sayıda insani yardım faaliyetlerinde bulunduklarını anımsatarak, insani yardım faaliyetlerinin tamamının hayırsever vatandaşlardan gelen bağışlarla olduğunu söyledi.

Yaptıkları yardımları şeffaflık ilkesine uygun bir şekilde gerçekleştirdiklerini ve yardım faaliyetlerini kamuoyuyla da paylaştıklarını ifade eden ÖNCEL, şöyle konuştu: “Zamanın geçip gittiği ve bir daha asla gelmeyeceğini çok iyi biliyoruz. Ramazan ayı güzel işler yapmamız için bize çok sayıda fırsatlar sunuyor. Nevşehir İHH olarak ramazan ayı içerinde yüzlerce gıda kumanyasını dağıttık. Şu an için Nevşehir’de 500 kişiye ulaştık. Yine üniversite öğrencilerimizle birlikte iftarlarımızı açıyoruz. İHH İnsani Yardım Vakfımızın teklifiyle her Ramazan’ın 15. günü dünya yetimler günü ilan edildi. Tabi ki iyiliğin bir günü olmaz. Ancak bu ilan edilen yetimler günü, yetim kardeşlerimiz için bir farkındalık oluşturmak ve yetim çocuklarımızı ramazanın ruhuna uygun bir şekilde gündeme taşımak, onların yüzlerini güldürmek için sadece bir vesile. İHH İnsani Yardım Vakfımızın neredeyse dünyanın tüm mazlum coğrafyalarında yetimhaneleri bulunmakta. Bizlerde Nevşehir İHH olarak 95 yetim çocuğumuza her ay sürekli olarak destek oluyoruz. Bu ramazan ayı içerisinde şu ana kadar ihtiyaç sahibi 102 civarında yetim kardeşimizin bayramlıklarını tedarik ettik. “Yetim gülerse dünya güler dedik ve yola çıktık."

ÖNCEL, bazı iftarları yetimlerle birlikte açtıklarını ve gönderilen kumanyanın yanında çocuk kumanyaları verdiklerini sözlerine ekledi.

Bu akşam İftar yemeği davetimize katılan bütün misafirlerimize, Sayın Valimiz İlhami AKTAŞ’a, Uçhisar Belediye Başkanı Sayın Osman SÜSLÜ beye, bizlerin her zaman yanında olan bağışçılarımıza ve gönüllülerimize teşekkür ederiz diyerek sözlerini tamamladı.

İftar yemeği sonunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan bayram harçlığı çekleri Sayın Valimiz adına çocuklarımıza dağıtıldı. Çeşitli eğlence ve oyunlarla programımız sona erdi.

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

Gönüllü Haberleri Kategorisine Son Eklenen Haberler

Zor Gün Dostu İHH Nevşehir Kamuoyunun Takdirini Topluyor
İyilik Erleri Her Zaman Her Yerde
21/05/2020
İHH Nevşehir Her Zaman Her Yerde
İyilik Her Zaman Her Yerde
20/05/2020
Nevşehir'den Şırnak'taki Öğrencilere Yardım
İyilik Herzaman Heryerde
09/03/2020

SON HABERLER

Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl Bağış Yapabilirim

Gönüllü Ol

Etkinlikler