Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Doğu Guta’ya kimyasal saldırı protesto edildi

Mazlum Müslümanlara karşı yapılan saldırı ve katliamlara Nevşehir'den tepki yağdı.

Mazlum Müslümanlara karşı yapılan saldırı ve katliamlara Nevşehir'den tepki yağdı.

Nevşehir İHH İnsani Yardım Derneğince, Suriye'nin Doğu Guta bölgesine rejim tarafından düzenlenen kimyasal saldırı protesto edildi.

 Nevşehir İHH İnsani Yardım Derneği üyeleri, Suriye'nin Doğu Guta bölgesine rejim tarafından düzenlenen kimyasal saldırıyı protesto için Gülbahçe Parkı önünde bir araya geldi. Bazı sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de destek verdiği eylemde, katılımcılar "Kahrolsun zalimler" diye slogan attı.

Dernek Başkanı Baki Öncel, Suriye'de yaklaşık 8 yıldır devam eden savaş nedeniyle akan ve kan gözyaşının her geçen gün arttığını, Doğu Guta'ya düzenlenen kimyasal saldırının insanlığı utandıran türden görüntülere neden olduğunu belirtti. 

Öncel “Suriye’de devam eden savaşta acılara hergün bir yenisi ekleniyor. Kan, gözyaşı ve feryat dinmiyor. Son olarak Doğu Guta’da kimyasal silah kullanılarak yapılan katliamda insanlığı utandıracak görüntüler ortaya çıktı. İşgalci, sömürgeci ve emperyalist güçlerin yeni savaş meydanı haline getirdikleri Suriye’de mazlum Müslümanlar yaşam mücadelesi veriyor. Her savaşta olduğu gibi en acı yarayı kadın, yaşlı ve çocuklar alıyor. Bu saldırıları lanetliyoruz.” şeklinde konuştu.

Dünya’nın farklı yerlerinde ve özellikle İslam coğrafyalarındaki yeraltı zenginliklerin küresel güçlerin iştahını kabarttığını ifade eden Öncel, tüm sivil toplum kuruluşu ve uluslararası örgütlere çağrıda bulundu.

Öncel “Dünya’nın birçok yerinde ve özellikle İslam coğrafyasındaki yeraltı zenginlikleri nedeniyle masumlar üzerinde güç gösterisi yapılıyor. Amerika ve Rusya'nın restleşme ve birbirinden hesap sorma yeri olarak bu bölgeyi seçmesi de dikkat çekicidir. Taşeron örgütler ve vekalet savaşlarıyla milyonlarca Müslüman katledildi. İnsanlık vicdanını kanatan saldırı ve katliamlar sona ermeli. Buradaki, mağdurların, insani yardım ihtiyaçları acilen giderilmeli. Bunun için uluslararası örgütler, insani yardım kuruluşları ve cemiyetler, tarikatlar tek vücut olmalıdır.” dedi.

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

İnsani Yardım Haberleri Kategorisine Son Eklenen Haberler

"Kış Üşütüyor İyilik Isıtsın" Diye Suriye Kamplarındayız
Rotamızda "iyilik" yükümüzde “insanlık” var
10/01/2021

SON HABERLER

Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl Bağış Yapabilirim

Gönüllü Ol

Etkinlikler