Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

İHH Nevşehir Ekibi İdlib’te İncelemede Bulundu

Gönüllülerimiz yaşam mücadelesi veren kardeşlerinin yanında

Nevşehir İHH İnsani Yardım Derneği öncülüğünde beş kişilik gönüllü ekip, yerinde gözlem yapmak amacıyla İdlib kırsalına gitti.

Dernek yönetim kurulu üyesi Adem Biçer başkanlığındaki heyet, Rus ve Esed rejiminin devam eden bombardımanından canlarını kurtarmak amacıyla Suriye’nin kuzeyine göç ederek, soğuk kış şartlarında çadır ve açık alanlarda yaşam mücadelesi veren savaş mağdurlarını ziyaret etti.

Nevşehir’den giden yardımların dağıtım çalışmalarına da katılan heyet, açık alanlarda kalarak hayatta kalma mücadelesi veren mazlumlar için hayırseverlerce yaptırılan briket evlerin yapım çalışmalarını inceledi.

Çocuklara çeşitli hediyeler dağıtan İHH gönüllüleri, yaşanan insanlık dramına yakından şahitlik etti.

İdlib kırsalındaki mazlum Müslümanları ziyaret edenlerden Adem Biçer, yaptığı açıklamada, Acıgöl’deki öğrencilerin kahraman askerlerimiz için yazıp kendilerine emanet ettikleri mektupları da askeri birliklere teslim ettiklerini belirtti. Eski okul binaları ve camilere sığınan yaşlı, kadın ve çocuklar birçok zorluk altında yaşamaya çalışıyor. Briket evlerin yapıldığı alanlarda da insanların gözünün içi gülüyor. En azından başlarını sokup çocuklarını ısıtabilecekleri bir yere kavuşuyorlar. Rabbim ümmete yardım eylesin” diye konuştu.

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

İnsani Yardım Haberleri Kategorisine Son Eklenen Haberler

Altınyıldız'lı Öğrencilerden Yardım
İyilik Herzaman Heryerde
04/03/2020
İHH Nevşehir Ekibi İdlib’te İncelemede Bulundu
Gönüllülerimiz yaşam mücadelesi veren kardeşlerinin yanında
11/02/2020
Acıgöl'den Mazlumlara Yardım Gönderildi
İdlib'de Ölüyorlardı Nevşehir Olarak Kayıtsız Kalamazdık
27/01/2020

SON HABERLER

Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl Bağış Yapabilirim

Gönüllü Ol

Etkinlikler