Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

İnsanların açlıktan öldüğü bir düzen

Milyonlarca insan açlık tehlikesi ile karşı karşıya.

Milyonlarca insan açlık tehlikesi ile karşı karşıya. Başta Afrika ülkeleri olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerindeki mazlumlar, temiz su ve yeterli gıdaya ulaşamıyor. İHH, hayırseverlerin destekleriyle, birçok ülkeden mazlumlarla kucaklaşıyor

Dünyada 7 insandan 1’i açlık sınırının altında

Yeryüzünde 815 milyon insanın açlıkla mücadele ettiğini biliyor muydunuz? Yeni dünyanın ürettiği imkanlar ve büyük iddialar Afrika’nın hiçbir köşesine refah götüremedi. Zekat bağışlarınızla bu büyük dertlerin önüne geçebilirsiniz.

İHH, kuruluşundan bugüne zekatlarınız sayesinde dünyanın 135 bölgesinde milyonlarca insana yardım götürüyor. İHH ekipleri, muhacir kamplarında ömür süren, savaşların mağdur ettiği çaresiz insanlarla, ocaklarında bir kap yemek pişirmek için uğraşan kardeşlerimizle bir araya gelerek onlara selamınızı ve yardımlarınızı birebir elden ulaştırıyor.

Daha yaşanılabilir bir dünya imkanı sunan zekat ve sadaka ibadeti, Müslümanların insanlık için açtığı iyilik kapısının anahtarı hükmünde. Bu anahtarla siz de hayrın kapısını aralayabilir, dünya üzerinde yaşanan bu trajedinin son bulması için katkınızı sunabilirsiniz.

İHH'nın iyilik kervanı dünyanın farklı yerlerindeki mağdur ve muhtaç Müslümanlar için yola çıkıyor. Siz de zekatlarınızla bu iyilik kervanına katılın.

"Sözlükte artma, çoğalma, temizlik, bereket, iyi hâl ve övgü anlamlarına gelen zekât, dinî bir terim olarak, belirli bir malın bir kısmının Allah rızası için dinen zekât alabilecek durumdaki muayyen kişilere verilmesi demektir. Malî ibadetlerden biri olan zekât, islam'ın beş temel esasından olup, hicretin ikinci yılında Medine’de farz kılınmıştır. Kur’an-› Kerim’de “Namazı dosdoğru kılın, zekâtı verin...” (Bakara, 2/43, 110; Hac, 22/78; Nur, 24/56; Mü- cadele, 58/13; Müzzemmil, 73/20); “Onların mallarından, kendilerini temizleyeceğin, arıtıp yücelteceğin bir sadaka al ve onlar için dua et; çünkü senin duan onlara huzur verir. Allah işitendir, bilendir.” (Tevbe,9/103) buyrulmaktadır."  

 

 

 

 

İnsani Yardım Haberleri Kategorisine Son Eklenen Haberler

Kurban Rahmettir
İhtiyaç Sahipleri Bağışlarınızla Gülecek
23/06/2020

SON HABERLER

Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl Bağış Yapabilirim

Gönüllü Ol

Etkinlikler