Lütfen Bekleyiniz
< Tüm Haberler

Suriye kırsalına 2 TIR yardım

Nevşehirli hayırseverlerin desteği ile hazırlanan iki yardım tırı Suriye'ye uğurlandı

Nevşehir İHH İnsani Yardım Derneği'nce Suriye’ye ulaştırılmak üzere, içerisinde insani yardım malzemesi bulunan 2 tır daha yola uğurlandı.

Nevşehir'de İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından sürdürülen yardım kampanyası çerçevesinde Suriye’nin Afrin ve Doğu Gutalı mültecilerin göç ettiği kırsal alanlara çoğunluğu gıda maddesi olan malzemeler gönderildi.

Nevşehir İHH tarafından bölgeye gönderilen onlarca yardım tırından sonra 223 ve 224’ncü insani yardım araçları dualarla şehrimizden uğurlandı.

İHH Nevşehir İl Temsilcisi Baki Öncel, "Bugün itibarıyla 224’üncü yardım tırımızı Nevşehir halkının destekleri ile gönderiyoruz. Kimyasal bombaların atıldığı, Müslüman halkların acımasızca katledildiği günümüzde, Allah’ın “Müminler ancak kardeştir” ayeti kerimesini şiar edinerek, kardeşlerimize yardım elini uzatmaya devam ediyoruz. Komşu ülke Suriye bir soykırımın yaşandığı yer oldu. Yıllardır savaş sürüyor, genç, yaşlı, çocuk, kadın demeden hergün ölümün farklı bir şekliyle karşılaşıyorlar. Nevşehir halkı olarak bizler hiçbir zaman mazluma karşı gözlerimizi kapatmadık. Bundan sonra da kapatmayacağız gözümüzü, kulağımızı. öyle davranmayacağız. Yardımını esirgemeden desteğini veren tüm Nevşehir halkına, teşekkür ediyoruz" dedi.

Nevşehirli hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanan yardım tırları İHH İnsani Yardım Vakfı görevlilerince bölgedeki mazlumlara ulaştırılacak.

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

İnsani Yardım Haberleri Kategorisine Son Eklenen Haberler

Kurban Rahmettir
İhtiyaç Sahipleri Bağışlarınızla Gülecek
23/06/2020

SON HABERLER

Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl Bağış Yapabilirim

Gönüllü Ol

Etkinlikler